Technika budowy z płyt warstwowych
Przed podjęciem decyzji o budowie obiektu z płyt warstwowych należy wziąć pod uwagę to, czemu będzie ona służył i jakie będzie jego przeznaczenie. Wszystkie wątpliwości, plany związane z zagospodarowaniem przestrzeni w hali należy przedyskutować z projektantami oraz architektami.
Pełna dokumentacja budowy
Wszystkie wykonane przez nas konstrukcje posiadają pełną dokumentację. Nasi Klienci nie muszą martwić się o jej wykonanie. Dokumentacja wykonywana jest w następujących obszarach i branżach:
- architektonicznej wraz z zagospodarowaniem terenu
- konstrukcyjnej
- drogowej
- instalacji elektrycznej
- instalacji sanitarnej
- sieci elektrycznej
- sieci sanitarnej
- technologicznej
Wykonujemy także usługi związane z czynnościami przedprojektowymi oraz pracami przygotowawczymi do wykonania danej konstrukcji. Klienci, którzy po raz pierwszy spotykają się z tematem planowania i wznoszenia konstrukcji stalowej mogą być pewni, że nasi specjaliści pomogą im zgłębić wiedzę na ten temat. Pomagamy oraz doradzamy podczas zakupu działki pod budowę obiektu, a także wykonujemy jego koncepcję funkcjonalną i przestrzenną. Jeżeli na działce znajduje się już jakiś obiekt, robimy jego inwentaryzację, a także projektujemy rozbiórki nieużywanych obiektów. Zajmujemy się pozyskiwaniem decyzji o warunkach zabudowy, przyłączenia do sieci zjazdu z drogi, a także wypisów z planu zagospodarowania przestrzennego. Również dbamy o to, by nasi Klienci otrzymali decyzję środowiskowe oraz pozwolenia wodnoprawne, a na posesji wykonywane są badania geotechniczne. Inwestorzy otrzymują również mapy służące w celach projektowych.
Zalety konstrukcji stalowych
Porównując ceny stali budowlanej z cenami takich materiałów jak żelbet czy beton szybko można się przekonać, że cena stali jest kilkukrotnie wyższa. Nie brakuje jednak inwestorów, którzy obiekty budują właśnie ze stali. Dlaczego tak się dzieje i dlaczego wyższa cena stali nie odstrasza budujących? Przede wszystkim dlatego, że stal ze wszystkich materiałów budowlanych ma najlepszy stosunek masy do wytrzymałości. Oznacza to, że hale budowane ze stali to obiekty bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, ale również na wspomniane wcześniej warunki atmosferyczne.
Zalety płyt warstwowych
Budując z płyt warstwowych, można stworzyć obiekt o doskonałych parametrach izolacyjnych, przy znacznym zmniejszeniu ich grubości i ciężaru. Szybkość i łatwość montażu, możliwość prowadzenia prac nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, niskie koszty realizacji inwestycji, łatwość utrzymania czystości ścian, nowoczesność i uniwersalność systemu czynią z płyt warstwowych najlepszy materiał do budowy. Szeroka gama kolorów oraz zróżnicowany kształt profilowań płyt warstwowych pozwala na realizacje ambitnych projektów architektonicznych.