świetlik kalenicowy

świetliki płaskie, świetliki łukowe

Charakterystyka świetlika kalenicowego

Świetlik kalenicowy występuje w dwóch odmianach: płaskiej oraz łukowej. Świetlik kalenicowy łukowy montowany jest na dach o małych spadkach – niska podstawa świetlika. Świetlik kalenicowy płaski polecany jest przy dachach o wysokim nachyleniu połaci dachowych – w odróżnieniu od świetlika łukowego nie wymaga podstawy wychodzącej powyżej kalenicy.

Świetlik kalenicowy – budowa

Świetliki dachowe kalenicowe wykonane są z aluminiowych kształtowników. Pozwala to na użytkowanie ich przez długi czas, zwłaszcza jeżeli chodzi o agrobudownictwo i środowisko tzw. agresywne. Budowa świetlika kalenicowego obejmuje także szczelinę powietrzną. W ten sposób można regulować przepływ powietrza wewnątrz obiektu. Cała konstrukcja świetlika może być malowana kolorami zgodnymi z paletą RAL.

Świetlik kalenicowy łukowy

Do budowy świetlików stosowane są płyty poliwęglanowe. Świetliki łukowe stosuje się w pokryciach dachów płaskich, ale również dachów dwuspadowych. W budynkach przemysłowych najlepiej sprawdzają się świetliki o rozpiętości wewnątrz – na poziomie do 310 cm. Na budowę świetlika łukowego przeznacza się znacznie mniej materiału niż na inne rodzaje świetlików np. półokrągłych czy dwuspadowych. Dzięki zastosowaniu świetlików łukowych zmniejszamy też straty ciepła w obiekcie. Świetlik łukowy często wybierany jest też ze względu na swój kształt, dzięki któremu woda, czy śnieg nie gromadzą się na jego powierzchni. Cena świetlików łukowych jest też dużo niższa niż świetlików np. dwuspadowych.

Świetlik kalenicowy płaski

W naszej ofercie posiadamy świetliki płaskie, które stosowane są w obiektach o mniejszej powierzchni. Warto pomyśleć o dodatkowym uszczelnieniu świetlika płaskiego, bo ze względu na jego budowę może się na nim gromadzić deszcz i śnieg. Prosta budowa świetlików płaskich i fakt, że do ich budowy wykorzystuje się małą ilość materiałów sprawiają, że cena tego rodzaju świetlików jest bardzo niska. Świetliki płaskie można otwierać na dwa sposoby – ręcznie, oraz dzięki zamontowanemu siłownikowi.

Świetlik kalenicowy wymiary

Szerokość maksymalna świetlika: 3,5 m
Długość maksymalna świetlika: długość dachu w kalenicy
Wysokość świetlika: w zależności od kąta spadku dachu

montaż świetlików dachowych
świetlik dachowy hala stalowa
świetliki dachowe

Świetliki dachowe cennik

Płyta przejrzysta „REMO ŚWIETLIK” zbudowana jest z wielokomorowego poliwęglanu o grubości 6mm jako warstwa spodnia, oraz poliwęglanu zewnętrznego o grubości 4mm o kształcie takim samym jak płyta dachowa. Zaletą płyty jest doświetlenie obiektu z góry. Inna zaleta to 100% szczelności dachu praktycznie nie do osiągnięcia przy zastosowaniu świetlików tradycyjnych montowanych w połaci dachu.

POŁĄCZENIE PŁYT DACHOWYCH Z PŁYTĄ „REMO ŚWIETLIK” 

Świetliki płaskie REMO

SZCZEGÓŁY POŁĄCZENIA ŚWIETLIKA Z PŁYTĄ WARSTWOWĄ

szczegół łączenia  świetlika z płytą

1. PCV gr. 3mm (UV)
2. Poliwęglan 10-15mm
3. Płyta dachowa
4. Obróbka D-1
5. Konstrukcja świetlika
6. Pianka poliuretanowa
7. Śruby z podkładkami
8. Konstrukcja hali
DANE TECHNICZNE PŁYTY PRZEJRZYSTEJ /mm/

długość
kryjąca
2850
długość
całkowita z zakładką
3000
szerokość
całkowita
960
zakładka 150
rozstaw
płatwi
1475
przepuszczalność
światła
-70%
minimalne
nachylenie dachu
7%
max.
obciążenie
7,8
[kN/m2]
kolor bezbarwny
klasa
palności
B2
współczynnik
przenikania ciepła
1,9
[w/m2k]