Stawianie i budowa hal magazynowych czy produkcyjnych wymaga zastosowania materiałów najwyższej jakości. Decydując się na budowę hali stalowej należy zastanowić się nad tym do czego ma być przeznaczona oraz jaka ma być jej wielkość. Są to podstawowe elementy potrzebne do wstępnej wyceny i sporządzenia kosztorysu inwestycji.
Płyty warstwowe na dach
Sprawdzają się doskonale w małych i dużych obiektach przemysłowych, magazynowych, a także sportowych. Szczelność konstrukcji i bardzo dobra izolacja cieplna to najważniejsze zalety rozwiązań jakim jest montaż płyty obornickiej na dachy danego obiektu. Poza tym w zależności od tego jakie wymiary ma mieć dany obiekt należy zapewnić materiał z rdzeniem styropianowym, z wełny mineralnej bądź pianki poliuretanowej.
Płyty warstwowe ścienne
Wykonane z zewnętrznej i wewnętrznej okładziny, a także rdzenia ścienne płyty warstwowe idealnie sprawdzają się w różnego rodzaju obiektach i halach. Okładzina płyt to dwustronnie ocynkowana blacha lakierowana. Warstwowe płyty ścienne zapewniają bezpieczeństwo konstrukcji oraz wysoką izolację cieplną. Chronią budynek przed warunkami atmosferycznymi oraz zapewniają izolację akustyczną. Trwałość i wytrzymałość mechaniczną wyróżniają tego typu rozwiązania.
Obróbki blacharskie
Każdy rodzaj konstrukcji stalowej optymalizowany jest pod kątem zużycia stali. Wykonywane są także obróbki blacharskie, dzięki którym we właściwy sposób można wykończyć obiekty wykonane z płyt warstwowych. Obróbki blacharskie wykonane są z ocynkowanej blachy stalowej, która pokryta jest powłoką lakierniczą. Blachy mają długość 3 metrów. Obróbki blacharskie można także wykonać na zamówienie indywidualne, tak aby kontrastowały one z fasadą obiektu.
Materiał na dużą i małą halę
Decydując się na budowę małej lub dużej hali przemysłowej lub magazynowej nie trzeba wykorzystywać różnego rodzaju materiałów. Płyty obornickie sprawdzą się bowiem w obu przypadkach. Jedyną różnicą w budowie małych i dużych konstrukcji stalowych jest czas realizacji inwestycji. Małe hale o powierzchni do 500m2 budowane są do dwóch miesięcy. Duże hale i powierzchni ponad 500m2 buduje się w okresie do 3 miesięcy. Przed rozpoczęciem budowy wziąć należy również pod uwagę okres, w którym budujemy halę. Wiosna i jesień to tzw. szczyt sezonu, w którym budowanych jest najwięcej hal. Budowa w okresie zimowym to raczej okres przestoju, ale zależy to również od warunków pogodowych