Energooszczędna hala
Inteligentne domy i budynki pasywne zyskują sobie coraz większą liczbę zwolenników nie tylko na całym świecie, ale również i w Polsce. Takie obiekty są nie tylko bezpieczne dla środowiska, ale również zapewniają ich użytkownikom spore oszczędności. A jak rzecz ma się z obiektami przemysłowymi?
Energooszczędna hala
Budowa hali przemysłowej, magazynowej lub handlowo – usługowej to dość duży wydatek – chyba, że decydujemy się na budowę tego typu obiektu z płyt warstwowych. Oprócz tego, że jest to rozwiązanie dużo tańsze niż w przypadku tradycyjnie murowanych budynków, to jeszcze nie wymaga od inwestorów ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych na ogrzewaniu hali.
Oszczędzanie dzięki płytom warstwowym
Wybór rodzaju płyty obornickiej zależy od przeznaczenia hali oraz od tego jakim dysponujemy budżetem. Zdecydować możemy się więc na płytę wykonaną z takich materiałów jak:
- styropian
- wełna mineralna
- poliuretan
Decydując się na materiał jakim jest poliuretan najlepszym rozwiązaniem będzie płyta o grubości 100mm przeznaczona do obudowy ścian, natomiast na dach płyta poliuretanowa o grubości 120mm. Im płyta jest grubsza tym więcej zaoszczędzimy na dogrzewaniu hali przemysłowej w miesiącach jesiennych i zimowych. Latem natomiast w całym obiekcie jest chłodniej ponieważ ciepło nie wnika do środka. Tym samym oszczędzamy na drogiej klimatyzacji.