Budynek gospodarczy z płyt warstwowych
Płyty warstwowe (obornickie) doskonale nadają się do budowy budynków gospodarczych, ale również świetnie sprawdzają się w tzw. agrobudownictwie.
Lekkie konstrukcje stalowe to nie tylko doskonała alternatywa dla hal murowanych i pomysł na rozszerzenie działalności związanej z magazynowaniem i transportem towarów. Lekkie konstrukcje to obiekty, dzięki którym można rozwinąć biznes związany z różnego rodzaju usługami. Inwestując w budowę hal stalowych mamy pewność, że wydatki poniesione na ich wzniesienie nie będą wysokie, a biznes z ograniczonym ryzykiem to kwestia warta przemyślenia.
Konstrukcje stalowe w agrobudownictwie
Konstrukcje stalowe z obudową z płyt warstwowych nadają się doskonale do budowy budynków gospodarczych, ale również:
- stajni
- chlewni
- kurników
- obór
- pieczarkarni
Zastosowanie odpowiednich materiałów w agrobudownictwie to zapewnienie odpowiednich warunków pracy oraz przebywania w obiektach zwierząt hodowlanych. W budynkach inwentarskich ważne jest również zapewnienie tzw. działek zagrodowych, w których skład wchodzą takie sektory jak mieszkalny, gospodarczy oraz produkcyjny. Obory sytuuje się w sektorze produkcyjnym. Wielu inwestorów nie jest świadomych jakie konsekwencje niosą ze sobą konkretne rozwiązania, a w przypadku obiektów inwentarskich decyzja o zoptymalizowaniu ich po konkretne potrzeby powinna być przemyślana i skonsultowana z projektantami i architekta.
Przykładowe budynki gospodarcze
- Obory bezściołowe z podłogą szczelinową dla krów mlecznych
- Obory ściołowe i bezściołowe z podłogą pełną dla krów mlecznych
- Silosy
- Płyty obornikowe
- Zbiorniki na płynne odchody zwierzęce