Dobór narzędzi do montażu płyt
Płyty warstwowe odporne są na czynniki atmosferyczne, płyty warstwowe REMO posiadają okładzinę z blach powleczonych powłokami pasywnymi (obustronnie ocynkowane i polakierowane), które są wrażliwe na działania mechaniczne w czasie obróbki przy montażu. Dlatego płyty warstwowe REMO zabezpieczone są dodatkowo folią ochronną usuwaną na końcowym etapie mocowania płyty warstwowej do konstrukcji.
Ważny jest rodzaj i jakość narzędzi. Do przycinania płyt zaleca się stosowanie pilarek o drobnozębnych brzeszczotach (dotyczy to również pił tarczowych do metalu, które mogą być stosowane, jeśli wyposażone są w dostatecznie dokładne układy prowadzące. Najlepszym urządzeniem do cięcia płyt warstwowych jest dłutownica, szczególnie polecane do cięcia płyt ponieważ przy cięciu nie powstają opiłki.
Cięcie i docinanie płyt warstwowych
Opiłki po wierceniu wymagają natychmiastowego usunięcia z powierzchni płyty warstwowej. Strefa cięcia nie może się nagrzewać do stopnia zagrażającego uszkodzeniu warstwy ochronnej cynku, lakieru lub powłoki z tworzywa sztucznego (ochrona antykorozyjna); z tego względu używanie szlifierek kątowych z tarczami ściernymi jest niedopuszczalne.
Przy docinaniu obróbek blacharskich szczególnie na dachu zalecane jest stosowanie podkładów zabezpieczających powłokę ochronną płyty. Obrobione krawędzie po cięciu wymagają zabezpieczania antykorozyjnego stosując wskazane przez producenta środki ochronne.
Montaż płyt warstwowych
Właściwe wyposażenie ekip montujących oraz skompletowanie wszystkich elementów sprawia, że montaż płyt warstwowych przebiega szybko i sprawnie. Warto jednak wybrać opcję kupna płyty z montażem, ponieważ nie jest to praca dla amatorów i nowicjuszy. A skutki mogą być wręcz opłakane (gwarancja na płyty warstwowe nie obejmuje wadliwego montażu).
Wszelkie prace montażowe powinny być wykonywane przez firmy dysponujące niezbędnymi narzędziami oraz odpowiednio przeszkoloną kadrą.