Czym się różni hala z płyty warstwowej od hali stalowej?
Hale z płyty warstwowej to obiekty, które są obłożone płytami warstwowymi. Pisząc o hali z płyt warstwowej mamy więc na myśli konstrukcję stalową zbudowaną z dwustronnych płyt warstwowych (z wełny mineralnej, poliuretanowe bądź styropianowe). Jednostronne płyty warstwowe wykorzystywane są do docieplania i modernizacji istniejących już obiektów.
Hala stalowa
Parterowy obiekt najczęściej nieposiadający piwnicy, jedno lub wielonawowy to najprostsza definicja hali stalowej. Ściany zewnętrzne oraz dach wykorzystywane są do wyznaczenia powierzchni użytkowej we wnętrzu obiektu. Wymienione elementy to również gwarancja bezpieczeństwa dla konstrukcji i jej ochrona przed obciążeniami. Hala stalowa i jej geometria to kolejne zagadnienie, któremu należy się przyjrzeć decydując się na budowę tego typu obiektów. Geometria hali stalowej zależy od tego, jakie będzie przeznaczenie obiektu. Wymiary geometryczne hali to przede wszystkim długość, wysokość i rozpiętość obiektu.
Przeznaczenie hali
Przed podjęciem decyzji o budowie hali stalowej należy wziąć pod uwagę to, czemu będzie ona służyła i jakie będzie jej przeznaczenie. Wszystkie wątpliwości, plany związane z zagospodarowaniem przestrzeni w hali należy przedyskutować z projektantami oraz architektami. Nie tylko pomogą w znalezieniu idealnego rozwiązania, ale także podpowiedzą, w jaki sposób modernizować i rozbudowywać obiekt w przyszłości.
Obudowa hali stalowej
Hala stalowa może być obudowana płytami warstwowymi poliuretanowymi, styropianowymi lub z wełny mineralnej.