Panel Termodach jest nowoczesnym rozwiązaniem, które idealnie nadaje się na pokrycia dachowe budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz obiektów sportowych i hal przemysłowych.
Termodach zbudowany jest z rdzenia styropianowego oraz z zewnętrznej okładziny z blachodachówki. Dzięki temu panel łączy w sobie idealne parametry izolacyjne oraz estetyczny i efektowny wygląd.
Wypełnienie styropianowe pozwala na uzyskanie odpowiednich właściwości termoizolacyjnych, a co więcej jest lekkie i nie obciąża konstrukcji dachowej.
Panel Termodach zapewnia również idealne wygłuszenie całego poddasza, dzięki uszczelnieniu wszystkich złączy za pomocą pianki montażowej lub uszczelki poliuretanowej, które zapewniają doskonałe wypełnienie wszystkich połączeń.
Ponadto panele Termodach są bardzo łatwe w montażu, co zmniejsza koszty pracy oraz zapewnia oszczędność czasu i energii.
Górna zewnętrzna warstwa Termodachu wykonana jest z powlekanej poliestrem blachodachówki, natomiast dolna zrobiona jest z blachy.
Wnętrze stanowi styropian o gęstość 15 kg/m3 (Fs-15). Cały panel połączony jest za pomocą kleju poliuretanowego. Produkt dostępny jest w całej palecie barw, w zależności od koloru blachodachówki.
Termodach – Wymiary standardowe | |
Grubość nominalna: | 150 mm |
Szerokość paneli: | 1170 mm |
Szerokość krycia: | 1100 mm |
Długość paneli: | od 1000mm – 8000mm (z możliwością łączenia) |
W zależności od typu połaci dachowej, możemy zastosować panele termodach ze spodnią warstwą lub bez niej.
W przypadku konstrukcji odeskowanej najlepszym rozwiązaniem jest użycie panelu termodach bez w okładziny spodniej, a więc zbudowanej tylko z blachodachówki i rdzenia styropianowego.
W przypadku konstrukcji nieodeskowanej, posiadającej jedynie krokwie oraz łaty należy zastosować panele termodach z dolną warstwą, a więc panel zbudowany z blachodachówki, wypełnienia styropianowego oraz spodniej blachy.
Przed założeniem paneli Termodach należy przygotować wszystkie potrzebne elementy: panele, wkręty oraz fragmenty wykończeniowe.
Do odpowiednio przygotowanej konstrukcji dachowej (odeskowanej lub z łatami) mocujemy panele Termodach za pomocą specjalnych wkrętów. Łączenia na szczycie dachu (jak pokazano na rysunku) wykonuje się za pomocą odpowiednich obróbek blacharskich kalenicy.
Pojedyncze panele montuje się do konstrukcji dachowej za pomocą wkrętów. Na łączeniach paneli ze sobą stosuje się piankę montażową lub uszczelki poliuretanowe. Pozwala to na uzyskanie całkowicie szczelnej konstrukcji dachu.